imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Промена на батерија по намалена цена!

Направи резервација и промени ја батеријата за 1.990 МКД.

Оваа објава не е ажурирани повеќе од година дена. Имајте во предвид дека објавата може е веќе застарена.

Бесплатна апликација на неделата: Beat Stomper


Помина уште една недела и петок е повторно тука, што значи дека е време за овонеделниот текст за бесплатната апликација на неделата на iMagazin! Ако времето е далеку од одлично, или не сакате да ја напуштите куќата, имаме игра за вас наречена Beat Stomper.

Постојат игри кои се комплицирани како камен. Понекогаш можете да завршите ниво за само неколку секунди, а сепак, толку се заразни што не можете да престанете да ги играте. Beat Stomper е многу сличен на тоа. Музика, неонски светла, геометрија. Така почнува описот на оваа игра во App Store, и овие три зборови скоро совршено резимираат за што се работи во оваа одлична игра со вештини. По тоа доаѓаат други три зборови кои го прават описот совршен: Скокнете, држете, згазете.

Apple го пишува следното за оваа игра:

Со апсолутно експлодирачки стил и енергија, овој бесконечен скокач ве предизвикува да ги водите малечки скокачи, горе, горе и далеку во музичкиот рај. Користејќи допир за да ги фрлите своите преколнати аватари од една подвижна платформа на друга, ќе ги целите или дури и ќе ги поместите нагоре – или барем ќе ги спречите од пад во нивната судбина која го означува крајот на играта. Со пулсирачка електронска музика и неонски визуелни ефекти, тоа е како денс забава за вашиот мозок. Радосно едноставна и едноставно радосна.

Играта е навистина едноставна: со еден допир скокате зависно од тоа како се движи платформата на која се наоѓате, и уште еден допир го сочинува вашиот stomp. Ако паднете од страна, крај на играта. Ако паднете на „booster“, можете да скокнете неколку платформи горе. Не чекајте премногу, бидејќи просторот непрестано се движи нагоре и ако ја загубите платформата под себе, повторно крај на играта. Тоа е се. Очигледно е дека целта е да се оди горе и горе. Ако исполните различни предизвбици, можете да добиете нова музика.

Кога сме кај тоа, музиката. Изворот се движи околу електронскиот денс жанр. Секако, тоа нема да им се допадне на сите, што е сосема разбирливо, но исто така, можете да ја оневозможите музиката во апликацијата. Севкупно имате 9 предизвици, значи 9 нови видови музика, и секоја музика има различна визуелна репрезентација во играта. Откако ќе ги завршите предизвиците, што е прилично лесно да се направи, се што ви преостанува е да соберете што е можно повеќе бодови. Beat Stomper е добра и само за неколку брзи рунди. Овој пат е бесплатна, наместо цената од 2.30 евра.

Преземете го Beat Stomper од App Store (универзална, на промоција, бесплатна)

Исто така, не е проблем ако не сте голем обожавател на скокање наоколу со музика – како и обично, собравме неколку други апликации кои се намалени и станаа бесплатни. Обратете внимание на преземање на овие апликации што е можно побрзи, бидејќи цените можат да се вратат во било кој момент.

File Manager Pro

Една од најголемите нови функции во iOS 11 ќе биде апликацијата за управување со фајлови наречена Files. Ако не можете да чекате дотогаш, сега можете бесплатно да преземете многу слична апликација наречена File Manager Pro. Очигледно, корисничкиот интерфејс не е така добар како сопствениот интерфејс на Apple, но оваа апликација може да се поврзе и со бројни надворешни уреди и исто така има вграден прегледник за преземање.

Star Cat Adventure

Амар Рана ја развиваше својата прва игра шест години. Во потполност ја напиша од почеток два пати, ја фрли оригиналната механика низ прозорецот, и повторно ја нацрта графиката. На крајот на овој процес, ја објави Star Cat Adventure каде морате со помош на Star Cat да го пронајдете своето семејство и да се вратите дома низ 7 галаксии и 43 единствени нивоа.

Formino

Ова е одлична игра сложувалка каде можете да правите некоја ментална акробација за да останете свежи. Ќе морате да ги составите сите видови облици од различни елементи, што на прв поглед може да изгледа едноставно, но воопшто не е лесно. Севкупно добивате 350 нивоа бесплатно наместо по оригиналната цена од 3.5 евра: за жал, овој бесплатен аспект во овој случај значи дека ќе добиете ленти со огласи и видеозаписи во играта.

Fox Eats Chicks

Оваа платформска игра има прилично убава пиксел графика. Потребно е да се ловат пилиња со лисица, што не е така лесно како што звучи, а временските предизвици бараат да ги завршите нивоата најдобро што можете. Играта сега е достапна бесплатно наместо по оригиналната ценат од 4,5 евра.

Jasper’s Rocket

Ова е бескрајна игра на летање во која морате да летате во генерирано опкружување и да ги завршите целите на планетата, каде вашата валута на избор е – бананата. Временските услови и периодите на денот постојано се менуваат и можете да се воодушевувате на изгледот на планетата која има повеќе од едно сонце. Исто така, има и апликација за Apple TV!

Modern Translator

Знаете ли што е најлоша работа на оваа аплиакција? Програмерот Кванг Лам имаше образ да побара 10,99 евра во Mac App Store – бидејќи во основа ја добивате мобилната верзија на Google Translate и webview во macOS апликација. Сепак, може да биде корисна бесплатно, посебно ако често го користите Google Translate и не сакате секогаш да ја барате картичката од прегледникот.

 

 

 

 

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј. - Кликнете овде!