imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Вести

Како да летате безгрижно со Вашиот iPhone

Ако не научите, ќе останете игнорантни: сегашноста и блиската иднина на машинското учење

Чудесна појава кај iOS 11

Ова е Samsung Galaxy Note 8!

Еве како ќе звучи Siri кај iOS 11

Ова може е нај кул одело што досега го имате видено.

Видео за Touch ID, поставен на задниот дел кај iPhone 8

Дали iPhone 8 ќе добие посебен iOS 11?

Ривалските компании може ќе причекаат да видат колку ќе биде популарна функцијата за препознавање на лице кај iPhone 8

Пуштен е Android 8.0 Oreo

Пуштена седмата iOS бета верзија

Elon Musk се плаши од појавувањето на роботи убијци, очекува мерки за претпазливост од ОН

Слики од деловите на iPhone 8 го преплавуваат интернетот

Apple вработува за мистериозна работа на мистериозна интернет страна

Mac-от и опциите за пристапност

Пет најдобри работи на Apple Watch

Зошто е толку тешко да се поправи iPhone?

Нови безбедносни опции кај iOS 11

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.