imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Дали прoтекоа фотографии од новиот iPad mini ?!


Мистериозен Twitter корисник под името Mr.White, тврди дека неговите слики ја прикажуваат новата генерација на iPad mini.

Наместо од кинеските друштвени мрежи, денешните информации дојдоа од многу невообичаени платформи: Twitter. Доколку фотографиите од Mr.White навистина ја прикажуваат новата, сеуште ненајавена генерација на iPad mini, овој протек на информации во јавноста може да го сметаме за многу запрашувачко.

Според овие фотографии, новиот модел може да е сосема идентичен со сегашниот, прастарата верзија. Има 3.5 mm приклучок за слушалки, заедно со Lightning приклучок и стерео звучник, но сеуште недостасува блицот на задната страна.

Единствената видлива промена која покажува дека зборуваме за друг уред од моделот од 2015 година е мобилната антена. Сегашниот модел има многу пластика која обезбедува правилен пренос. Меѓутоа , овие фотографии јасно прикажуваат уред со нов и таен пластична компонента, што во случај таблетот е претставен заедно со iPad Pro 2017 моделите.

Ова се прилично некој од промените , затоа најоптимистично е да се претпостави дека сликите го прикажуваат раниот прототип, а не конечниот модел. Можеме да кажеме дека  Ming-Chi Kuo ниту пак сега не погрешил, можеби новиот iPad mini ќе се лансира во првата четвртина од 2019 година, но прашање на време e кога ќе дознаеме сè.

И тоа може да значи едно нешто.. Новиот Apple Special Event е на пат….

Извор: MacRumors

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.