imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Промена на батерија по намалена цена!

Направи резервација и промени ја батеријата за 1.990 МКД.

Оваа објава не е ажурирани повеќе од година дена. Имајте во предвид дека објавата може е веќе застарена.

Епизодата на Carpool Karaoke со Linkin Park, сепак, ќе биде објавена


Како што веројатно веќе знаете, фронтменот на Linkin Park, Chester Bennington изврши самоубиство во јуни. Меѓутоа, неколку дена пред неговата смрт, Linkin Park снимија епизода на Carpool Karaoke, така што оваа епизода стана една од последните снимки на пејачот што беше создадена додека Беннингтон беше жив. Семејството сега го даде својот благослов оваа епизода да биде емитувана. 

Откако дознавме за неговата смрт, пишувавме за тоа како епизодата на Carpool Karaoke со Linkin Park беше всушност една од последните снимки што беа создадени додека пејачот беше жив. Не беше јасно што ќе се случи со снимената содржина, додека фановите бараа епизодата да биде објавена и покрај смртта на Bennington; но ако Apple го направи тоа, сигурно ќе имаше многу луѓе кои би нападнале дека сакаат да заработат пари од трагичен настан.

Се чини дека Apple донесе паметна одлука: чекаше некое време да го испочитува периодот на жалост, а потоа компанијата побара одобрување од семејството да ја емитува епизодата. Тоа и го добија од сопругата на пејачот, Talinda Bennington, која во порака на Твитер даде „семеен благослов” да се емитува епизодата.

Apple беше посебно внимателен и направи што е можно помалку делови кои луѓето би можеле да ги нападнат, па иако епизодите на емисијата можете да ги гледате само со Apple Music претплата, овој пат, епизодата ќе им биде достапна на сите бесплатно. Се уште не е сигурно на кои платформи, бидејќи Apple не објави „teaser“ на својот YouTube канал како и обично, па поради тоа не се знае дали ќе биде достапна на Apple Music или не. Меѓутоа, сигурно ќе биде достапна на Facebook страницата на Linkin Park.

Извор: AppleInsider

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.