imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Колку време е потребно да се наполни Apple Pencil?


Вашиот Apple Pencil можете да го наполните на неколку начини, но колку време е потребно да се наполни до крај? Ви подготвивме одговори на сите прашања околу кои се премислувате додека одлучувате за купување.

Apple Pencil, создаден како додаток за iPad е совршена алатка за сите кои многу цртаат, редовно водат белешки и сакаат некаде да ги запишат своите бројни креативни идеи. Ова дигитално моливче, кое можете да го купите посебно, е со исклучително тенок дизајн и ви овозможува целодневно користење. Веројатно мислите дека таквиот капацитет подразбира и долго полнење, но всушност се работи за минути.

 

Apple Pencil можете да го полните преку Lightning адаптер или преку iPad. Без оглед на тоа кој метод сте го избрале, по само 15 секудни полнење, батеријата е подготвена за три часа користење. Со други зборови, за само неколку моменти можете да го наполните моливчето до третина од неговиот вкупен капацитет. За да го наполните до крај, потребни ви се 10 до 15 минути. Тоа воглавно зависи од состојбата на батеријата на iPad, па во случај на целосна наполнетост на таблетот, Apple Pencil ќе се полни уште побрзо.

 

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.