imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Направете листа на “најкул места за посета” на вашиот iPhone


Дали сакате да креирате листа на најдобри места во близина? Со мал трик можете да создадете прекрасна листа. Да погледнеме како тоа функционира.

Веројатно секој го знае главното прашање во одредени денови: каде ќе ручаме денеска? Иако нашата канцеларија се наоѓа во центарот на градот, постојан проблем за нас е да пронајдеме место каде што можеме да јадеме нешто вкусно по прифатлива цена, посебно во рок од еден час. Со помош на апликациите за мапирање и навигација можете лесно да пронајдете совршено решение, на пример преку Google Maps, што е достапен за iOS и Android.

Преземете ја Google Maps од App Store, отворете ја и впишете конкретна адреса, ресторан или музеј итн. Притиснете на сликата и деталите на даденото место на долниот дел. Тука апликацијата ви нуди различни насоки, можете да го повикате местото, да направите преглед или да ја разгледате нејзината веб-страница. За да ја зачувате локацијата на вашиот телефон, притиснете “Save” каде што можете да ги организирате собраните места во различни фолдери.

Можете да ги ставите во фаворити или можете да ги организирате врз основа на тоа со кого сакате да одите. Покрај тоа, можно е да се креира посебна листа исклучиво за вашите пријатели или другари (со кои веројатно ќе посетите некој паб), или исто така, можете да собирате потенцијални продавници за да ги посетите или знаменитости што сакате да ги видите. Најдобра работа е тоа што дури и можете да ги споделите целосните листи со кого сакате.

 

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.