imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Оваа објава не е ажурирани повеќе од година дена. Имајте во предвид дека објавата може е веќе застарена.

Најдобрата изведба на годинашните Оскари му припадна на iPad


Simon Pierro е добро познат волшебник со iPad. Знаеме дека неговата изведба е тешјо да се смести во една категорија, но триковите кои ги изведе на доделувањето на Оскарите навистина беа достојни на златната статуетка.

Годинашното 90. доделување на наградата Оскар беше одржано (кај нас) во раните утрински часови на 5. март. Луѓето ширум светот им држеа палци на своите фаворити и напнато го гледаа преносот во живо. Секако, овој настан беше во центарот на вниманието на речиси сите медиуми, па бројните изведувачи ја користат приликата да го фатат својот момент под рефлекторите.

Победникот во оваа категорија е несомнено германскиот волшебник со iPad, Simon Pierro. Ги спои уличните перформанси со технологијата на 21. век. Зема iPad во раце, шеташе низ улиците и ги шокирапе минувачите со своите трикови потпомогнати со технологијата: неколку пати извлече мала верзија на златната статуетка од таблетот, а во неколку наврати дури и од еден од своите чевли…

Pierro веќе со години работи со електронски уреди, а еден од неговите први видеа содржеше трикови за iOS 5. Во меѓувреме стекна светска слава, па годишно одржува и повеќе од стотина настапи во живо, забавувајќи ја публиката со својата магија. Самиот себе се опишува како традиционален волшебник со посебен штих.

Ако правите нешто единствено, ќе го привлечете вниманието. Ако правите нешто единствено со еден од најпопуларните уреди на претходната деценија, се е можно.

Извор: Cult of Mac

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.