imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Поставете го новиот Watch Face на вашиот Apple Watch


Apple само што ќе претстави нов Watch Face, но вие можете да го поставите уште сега на вашиот часовник. Ние ќе ви покажеме како!

Врз основа на информациите кои протекоа, новиот Watch Face ќе биде достапен за Apple Watch од 4. јуни во 12AM PMT. Тоа го дозна Guilherme Rambo, кој исто така ги пронајде трагите на HomePod во изворниот код на бета верзијата на iOS 11. Сега го направи истото, па да погледнеме што пронајде во кодот на новиот iOS и Watch OS.

 

 

Watch Face во боите на виножито кој Apple го направи ексклузивно за американскиот Pride настан. Во претходните години на своите вработени и насобраните им делеа мајци, подароци и нараквици за часовник во боите на виножитото. Оваа година одлучија да шират свест преку софтверска надградба. Со помош на мал трик сега можете да имате нов Watch Face.

  1. Надградете го вашиот телефон на iOS 11.4
  2. Надградете го вашиот Apple Watch на watchOS 4.3.1
  3. Влезе во Поставките на вашиот телефон
  4. Притиснете General  > Date and time
  5. Исклучете Постави автоматски и рачно поставете го датумот на 5. јуни или било кој датум после тоа
  6. Влезете во апликацијата Watch
  7. Од галеријата изберете нов Watch Face

По додавање на нова графика, се што треба да направите е да ја поставите да биде примарна и потоа да го вратите назад времето и датумот.

 

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.