imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Преземете ги позадините на iOS 12 и macOS Mojave


Баш како и секоја друга година, Apple во своите најнови системи постави навистина кул зададени позадини. А еве како да ги преземете!

Не би додавале премногу на темата. Тука можете да ги пронајдете фотографиите. Се што треба да споменеме е дека masOS Mojave пристигна со две различни позадини, бидејќи Apple го претстави Dark Mode со Dynamic Desktop функцијата.

Тоа значи дека позадината постојано се менува во текот на денот. Наутро пустината е сончева, но пред крајот на денот излегуваат ѕвездите. Ако ја посетите воведната страница на Mojave и на неа побарате Dynamic Desktop, можете да ја испробате оваа функција.

Преземете ја позадината на iOS 12

Преземете ја дневната позадина на macOS Mojave

Преземете ја ноќната позадина на macOS Mojave

 

 

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.