imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Совети

Исклучете ја навигацијата со мапи на вашиот Apple Watch

Одржувајте ги чисти вашите AirPods слушалки

Нова функција за управување на полнењето на iPad

Овозможете ги известувањата за зголемениот број отчукувања на срцето на Аpple Watch

Поставете го менито на вашиот Apple Watch на List View

Избришете ја вашата историја на YouTube

Гледајте YouTube на целиот екран на iPad со помош на овој трик

За што е добар Exposé приказот на Mac?

Закажете време на Вашиот Mac за вклучување или исклучување

Отворете ги неодамна затворените страници во Safari

Филтрирајте ги пораките на iPhone

Поинакво скролање во Safari

Три совети за Mac кои ќе ви го олеснат животот

Оваа функција ќе го направи вашиот iPhone потивок

Променете го редоследот на иконите на мени барот

Режим за заштеда на батеријата на Apple Watch

Како да се префрлате помеѓу сметките на Apple TV

Одете директно до фотографиите што сте ги снимиле последни

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.