imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Совети

Keynote Live – врвот на презентацијата

Како да го продолжите животот на вашите Lightning кабли

Напредни совети за корисниците на Mac

Најбрз начин да ги селектирате вашите фотографии на iPhone

Неколку трикови со EarPods за кои можеби не сте знаеле

Променете ги системските икони на macOS со прилагодени

Прикажете ги скриените елементи во менито на Mac

Темната ера на YouTube само што започна

Исклучете ги известувањата на вашиот Apple Watch

Овозможете телефонски повици на iPad и Mac

Како да го испразните кешот во Safari за Mac

Далечински пристап до DVD дискот од Вашиот Mac

Прикажете ги неодамнешните пребарувања со еден допир во Safari на вашиот iPhone

Користете Dock на вашиот Apple Watch

Одвојте ги иконите на Dock

Конфигурирање на апликацијата Workout на Apple Watch

Како да го исчистите Digital Crown?

Поставете ја брзината на Home копчето на Вашиот iPhone

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.