imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Совети

Префрлање на повици од iPhone на iPad

Apple Watch не сака да го отклучи вашиот Mac?

Како да ги отстраните непотребните податоци од Safari

Каде е Scroll to Top на iPhone X?

Поставување итни контакти на iPhone и Apple Watch

Калибрирање на Apple Watch за попрецизно мерење

Како бесплатно да го зголемите просторот за складирање на iPhone за 100GB

Совет за iPad: и на овој начин можете да го користите Silent Switch

Пет трикови за камерата на iPhone кои би требало да ги користите

Како побрзо да го наполните вашиот iPhone?

Додајте ја омилената веб-страница на почетниот екран

Совет за iPad: Опции за мултитаскинг на поделен екран

Приватно сурфање на iPhone и iPad

Совет за iPad Pro: кратенки за побрзо уредување на текст

Guided Access на iPhone и на iPad

Пребарување текстуални сегменти во Safari, или: малиот брат на CMD + F на iPhone и iPad

iPad совет: поместување на курсорот со тастатурата

Како да сликате подобри панорамски фотографии?

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.