imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Совети

Пет трикови за подобро користење на Вашиот iPhone

Како да ги ги зачувате сликите направени со Print Screen на одредена локација

Што да направите кога iMessage не се активира

Што да правите кога ќе го изгубите или кога ќе го украдат Вашиот iPhone

Како да го користите Find my iPhone

Што можете да направите со Touch Bar на MacBook Pro?

7+1 одлични функции на Touch Bar на MacBook Pro

Интересни работи кои може да ги правите со Touch Bar-от на MacBook Pro

Совети и Трикови за користење на Touch Bar

Враќање на различни документи од вашиот Time Machine бекап

Како вашиот iPhone да го направите побрз за неколку секунди

Не ви се допаѓа iOS 11 бета верзијата? Еве како да се вратите на iOS 10

Како да ја инсталирате бета верзијата на iOS 11

Поставување кратенки за емотикони и често користени зборови

Префрлање од Android на iPhone во седум чекори

Совети за вежбање со Apple Watch

Уште неколку совети од Apple за фотографирање на iPhone

10 совети за Safari на iOS

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.