imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Apple лого за секој ден…


Оваа година Apple прилично сериозно го сфати дизајнот на поканите. Создадоа повеќе од 350 верзии на своето лого за настанот што ќе се одржи на 30. октомври. Сега можете да ги погледнете сите нив.

Кога пишувавме за 30 логоа кои Apple ги претстави за утрешниот настан на кој ќе ги претстават новите iPad Pro уреди, не можевме да знаеме што всушност подготвиле дизајнерите на Apple. Па, тие 30 беа само почеток. Подгответе се:

Креираа 371 различни верзии на дизајнот на логото на Apple.

Што значи дека можете да имате поинакво Apple лого како позадина за секој ден во годината. Читател на MacRumors успеа да ги подготви сите верзии од веб-страницата на Apple, и ги вчита во заеднички Imgur фолдер.

Ќе ви треба малку време додека ги разгледате сите, но кога ќе дојдете до крајот на колекцијата, притиснете “…” на долното мени и изберете “Преземете го постот” ако сакате да ги снимите сите.

Извор: MacRumors

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.