imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Ariana Grande ви покажува како да пеете караоке во Memoji стил


Ова е најдобрата забава што можете да ја имате, користејќи ги Ani и Memoji ликовите за да ги синхронизирате со усни добро познатите песни. Трите ѕвезди од светска класа ќе ви покажат како правилно да го направите тоа.

Grammy наградите беа доделени денеска рано изутрина, според Централноевропско време. Grammy е огромен настан, што го следат многу љубители на музиката, главно во странство. И, се разбира, тоа е одлична можност Apple да ја промовира својата услуга Apple Music.

Од една страна, ставија билборди насекаде низ Лос Анџелес, прикажувајќи различни номинирани за Grammy награда во Memoji, со пораката Listen on Apple Music (слушајте на Apple Music).

Потоа, почнаа герила кампања за корисниците на Shazam (услугата беше купена од Apple минатата година), со цел да го продолжат својот вообичаен 3-месечен бесплатен пробен период на 4 месеци. Покрај тоа, Apple го направи овој договор повторно достапен за оние кои веќе почнале со тримесечниот бесплатен пробен период, но сè уште не се претплатиле на услугата.

Шлагот на тортата беа рекламите за караоке Memoji кои требаше да го зголемат бројот на претплатници на Apple Music и продажбата на iPhone. Три од нив беа поставени на YouTube каналот на Apple, во кои се појавуваат Ariana Grande, Khalid и Florida Georgia Line.

Како и да е, концептот беше ист како минатата година, кога детскиот Gambino ја пееше Redbone и во недостаток на Memoji ликови, беше прикажан како вонземјанин. Неверојатно колку брзо се развива технологијата.

Извор: The Verge

 

 

 

 

 

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.