imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

ivica.m

објава

За голи слики со вештачка интелигенција!

Каква смисла има iPhone со флексибилен екран?

Apple сака да создаде серија со Steven Spielberg

Пет функции на iPhone X кои веќе постоеле во Android телефоните

Што е обид за фишинг во оваа слика?

Дали и Вашето срце прескокнува кога вашиот телефон ќе заѕвони?

“Apple ме навлече на iOS – најверојатно засекогаш”

5G мобилната мрежа целосно ќе го промени светот

Тоа е се народе: Microsoft повторно крена бело знаменце во борбата со Apple

Како да купите IKEA биро со вашиот iPhone: случајот на Apple и проширена реалност

Ние веќе ја имаме првата жртва на iPhone 8

Наскоро ќе можете далечински да ги полните Вашите iPhone-и

Дали знаевте дека можете да го користите Вашиот Mac како екстерна меморија?

Дали иднината на Apple може да биде во производство на процесори?

Како да ја вклучите тастатурата со една рака на iOS 11 за поудобна употреба

Техничките детали за Face ID се одлични

Еволуцијата на копчето Home

Вештачка интелигенција развива култни игри: Super Mario, машинско учење и паметен алгоритам.

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј. - Кликнете овде!