imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Промена на батерија по намалена цена!

Направи резервација и промени ја батеријата за 1.990 МКД.

Nikola

објава

Ќе го сакате овој Apple Pencil дури и ако немате iPad

Како да спречите автоматско отворање на iTunes

Уапсен е еден од најомразените спамери во светот

Apple Music наскоро може да го надмине Spotify

Најавувањето наскоро би можело да биде полесно во новиот iOS

Вашиот Dock е премногу натрупан? Испробајте ја оваа наредба во Terminal!

iPhone беше најпопуларен смартфон во празничната сезона

Колку се единствени вашите фотографии на Instagram?

Уште неколку интересни факти за резултатите од Q1

Дали ве нервира оценувањето на апликации? Можете лесно да го запрете

Приходите на Apple повисоки од очекувањата

Gucci убива со сопственото куче animoji

Овие нови AR функции се очекуваат во iOS 11.3

iMac како екран? Како?

Првите мулти-платформски апликации треба да пристигнат оваа година

Господин Activision ја загуби титулата Крал на Dragster

Ако некогаш снимите филм на iPhone, повеќе нема да сакате да користите други уреди

32 или 64-бита? Да се подготвиме за промените

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј. - Кликнете овде!