imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Промена на батерија по намалена цена!

Направи резервација и промени ја батеријата за 1.990 МКД.

Nikola

објава

Овие нови AR функции се очекуваат во iOS 11.3

iMac како екран? Како?

Првите мулти-платформски апликации треба да пристигнат оваа година

Господин Activision ја загуби титулата Крал на Dragster

Ако некогаш снимите филм на iPhone, повеќе нема да сакате да користите други уреди

32 или 64-бита? Да се подготвиме за промените

Многу стабилен iOS е на пат, но ќе биде одложен

Утре ќе можете да видите обична, а не Супер Сина Крвава Месечина

Овој трик за Pages е единствениот што ви треба

Исклучете ги постојаните известувања за надградба на Mac

Gurman извести за нови Mac компјутери во 2018. година

Лесно креирајте катни нацрти со помош на вашиот iPhone

Зимска бајка за iPhone, iPad и Mac

Бета верзијата на watchOS има неколку нови функции

Како да се користи оптимизираниот простор во macOS?

Еве кои iPhone уреди ги очекуваме оваа година

Пристигнува технологијата на левитација

Изворниот код на iOS суптилно упатува на iPad со Face ID

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.