imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Промена на батерија по намалена цена!

Направи резервација и промени ја батеријата за 1.990 МКД.

Nikola

објава

Кина гради квантна мрежа

Интервју со Тим Кук: не сакаме да бидеме први, туку најдобри

Бесплатна апликација на неделата: Beat Stomper

Вашата историја на пребарување ќе стане приватна кога ќе го надградите својот Mac

Перформансите на новите iPad Pro рамо до рамо со MacBook Pro i7

Еден снабдувач не можеше да сочува тајна за iPhone 8

Укинат роамингот во ЕУ, без екстра трошоци за повици, пораки и податоци во странство

Новиот iMac Pro ќе чини исто колку Ford Focus

Новиот Контролен центар на iOS 11 е прилично грд, но корисен

Затворена огромна „фарма за кликови“ во Азија

Надграден iWork за iPhone, iPad и Mac

Apple потврди дека работи на „self-driving” технологија

Протекоа нови делови од iPhone 8

Дали Drag & Drop ќе биде достапен за iPhone уредите?

Ќе можете да си играте со fidget спинерот во iOS 11

Можете да се поврзете на WiFi мрежи со користење на iOS 11 QR скенерот

Кои iPad модели ги имаме сега?

Претставени се новите Xbox и Forza

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.