imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Промена на батерија по намалена цена!

Направи резервација и промени ја батеријата за 1.990 МКД.

Nikola

објава

ARKit е веќе на врвот

Nokia во целост го презема Withings

Логото на Apple кое беше свртено наопаку

Дури ни FDA сега не може да го запре Apple Watch

Музеј на инвентивни промашувања

Дали успехот на iPad Pro ја оправдува идејата на Microsoft?

Луѓето го сакаат HomePod

Кина гради квантна мрежа

Интервју со Тим Кук: не сакаме да бидеме први, туку најдобри

Бесплатна апликација на неделата: Beat Stomper

Вашата историја на пребарување ќе стане приватна кога ќе го надградите својот Mac

Перформансите на новите iPad Pro рамо до рамо со MacBook Pro i7

Еден снабдувач не можеше да сочува тајна за iPhone 8

Укинат роамингот во ЕУ, без екстра трошоци за повици, пораки и податоци во странство

Новиот iMac Pro ќе чини исто колку Ford Focus

Новиот Контролен центар на iOS 11 е прилично грд, но корисен

Затворена огромна „фарма за кликови“ во Азија

Надграден iWork за iPhone, iPad и Mac

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.