imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Blizzard ја најави Diablo за iOS


Ова е една од најважните најави на минатонеделниот Blizzcon. Blizzard тврди дека комплетната франшиза ќе биде достапна за iOS уредите, почнувајќи со Diablo Immortal…

Се кладиме дека едвај чекате, бидејќи Diablo сериите се многу популарни, па се ова е малку иронично. Бидејќи, сега сериите имаат нов член, мобилната верзија.

Diablo Immortal кој е развиен во соработка со NetEase се случива некаде помеѓу дејствието на Diablo I и II. Worldstone е разбиен на парчиња, а Skarn, Herald of Terror, еден од најпреданите поручници на Diablo, пробува да ги собира сите делчиња и да го воскресне Diablo.

Во играта ќе бидат достапни шест класи: Barbarian, Monk, Wizard, Crusader, Demon Hunter и Necromancer. Немаме попрецизни вести за играта, но она што го знаеме е дека ќе постои MMOARPG (MMO акциски-RPG). Компанијата ветува дека и мобилната верзија ќе биде баш кул. Еве го официјалниот трејлер на текот на играта:

Според првите впечатоци од интернет, корисниците не се баш толку задоволни и убедени во сето ова. Што мислите вие?

Извор: MacRumors

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.