imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Boom 3D – Оптимален звук за вашиот Mac


Ве нервира ли кога звукот не е совршен? Оваа апликација ќе ви помогне да го прилагодите звукот на вашиот Mac.

Кога само што купив Mac, прво помислив дека звучниците на него се генијални. Експертите на Apple навистина најдоа идеален медиум за озвучување кое совршено ми одговара. Секако, за оние со поистенчен слух, тука е апликацијата Boom 3D која нуди решенија за прилагодување на звукот на системско ниво.

Во принцип, замислете дека имате вграден систем на управување како на Spotify, само со три пати повеќе опции. Можете да поминете доста време играјќи се со нив, а не е проблем ни доколку не сте експерт. Според мое искуство, Boom 3D посебно е корисен ако имате надворешен екран за гледање филмови или слушање музика, а неговиот систем на озвучување не им одговара на вашите барања.

Искрено, тука не може да се биде паметен. Boom 3D нуди решенија на софтверско ниво и идеален е за оние кои сакаат добар звук, но не се заморуваат премногу со него и немаат желба да вложуваат во посебните хардвери. Испробајте ја и кажете ни ги впечатоците во коментарите!

 

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.