imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

iOS 12: Про совет за корисниците на CarPlay


Поминаа само неколку недели откако iOS 12 беше претставен на почетокот на летото, а сега конечно ќе пристигне. За тоа време, ќе ви покажеме совршен трик кој ќе го воодушеви секој корисник на CarPlay!

CarPlay, софтверот на Apple за вградениот екран во автомобилите е достапен веќе некое време. Меѓутоа, бројот на корисници не е толку голем, сепак некои го користат и во нашата држава, иако зборуваме за решение на Apple кое не е претерано популарно.

Со текот на годините, CarPlay помина низ многу развои, но сепак, имаше еден сериозен недостаток: не поддржуваше апликации од трети страни. За среќа, тоа се промени. Единствена работа која сега морате да ја направите е да ја преземете Waze, Google Maps или било која друга апликација која поддржува CarPlay од AppStore и таа веднаш ќе се појави во вашиот автомпбил. Нестрпливо чекаме!

 

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.