imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Kuo: Новите iPhone уреди може да пристигнат во боите на виножитото


Според добропознатиот и доверлив аналитичар, новите iPhone уреди нема да бидат толку скапи, Dual SIM може да пристигне со неколку нови бои.

Во тековниот извештај на нашиот штотуку вратен аналитичар, Ming-chi Kuo, тој даде уште повеќе информации за очекуваните детали за годинашните iPhone уреди. Почна со многу позитивни вести: пресмета дека поскапиот, 6,5 “OLED” iPhone X Plus може да биде претставен по истата цена како и iPhone X минатата година – околу 1.000 долари. Тоа исто така може да значи дека неговиот помал брат, наследникот на iPhone X би можел да има уште поубедлива цена. Во теорија, овој поголем модел може да пристигне со Dual SIM приклучоци.

И сега следува највозбудливиот дел од извештајот. Според аналитичарот, покрај постојните бои, двата OLED модела може да ја добијат златната нијанса која веќе беше тестирана од Apple со iPhone X, но воопшто не беше објавена. И најмалку скапиот 6.1″ модел може да биде достапен во сите бои на виножитото.

Kuo споменува вкупно 5 различни нијанси: сива, бела, сина, црвена и портокалова. Сивата и белата може да бидат алијаси на тековните вселенско сива и сребрена и може да се случи црвената боја да биде идентична на (PRODUCT) RED уредите. Сепак, двете сосема нови бои, сина и портокалова се уште се неидентификувани. Првата беше претставена со iPhone 5c, но втората никогаш порано не беше видена на било кој од производите на Apple.

Тешко е да се замисли…

Извор: 9to5Mac

 

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.