imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Можеби ќе биде објавена паметна маска со батерија за iPhone X и iPhone XS


О, да. Се чини дека не чека нешто ново – новата паметна маска на Apple со батерија можеби ќе го здогледа светлото на денот.

Како што се приближува 2019. година, станува се појасно дека пазарот на додатоци е најдобра опција за заработка на сите производители, пред да го лансираат следниот голем хит. Статистиките покажуваат дека продажбата на паметни телефони кон крајот на 2018. година полека опаѓа и дека залихите стануваат се поголеми: крајнл време е Apple да претстави нови и интересни додатоци по поповолни цени.

На пример, во таа категорија спаѓаат AirPods, на кои Kuo им предвидува феноменална иднина и до дури 100 милиони примероци. Тоа има смисла, бидејќи сите ги сакаат AirPods – тоа се модерни, корисни и поволни слушалки, па луѓето повеќе ќе вложат во нив, отколку во нов паметен телефон секоја година. А кој производ би можел да ги надмине паметните слушалки? Несомнено паметните маски со батерија.

Таквите маски се генијална иновација, бидејќи го штитат вашиот уред од паѓање и од удари, и осигуруваат да не останете без батерија (иако iPhone XS и XS Max се прилично силни на тоа подарчје). Меѓутоа, не сме во целост воодушевени со нивниот дизајн. Воопшто немаше вести за тоа дали Apple ќе продолжи да работи на таков концепт, бидејќи последната таква маска е изработена за iPhone 7.

Сепак, најновата бета верзија на watchOS 5.1.2 успеа да открие некои информации – Apple можеби ќе му додаде на Apple Watch икона на статусот од батериската маска. Guilherme Rambo  врз основа на тие и други информации набрзо ги откри спецификациите за iPhone XS и iPhone XS Max, па едвај чекаме кога Apple ќе се огласи во врска со оваа тема.

Извор: 9to5Mac

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.