imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Неверојатно е што може да направи камерата на iPhone Xs


Првата реклама за новиот flagship уред само што пристигна. Протагонист на оваа Shot on iPhone Xs е камерата. Боже мој, со малку кретивност би можеле да направите неверојатни работи!

Иако само неколку луѓе имаа прилика навистина да ги испробаат функциите на камерата на новиот уред, Apple со кратко видео пробува да не увери дека снимањето на фотографии и видеа никогаш не било толку добро со iPhone.

И овој пат ќе им поверуваме…

Беше потребна само 1.5 минута забавено да гледам што камерата на паметниот телефон може да направи во вистински раце. Да, креативноста е во центарот на ова – по мое мислење – многу разработена Shot on iPhone reklama. Забележија многу шарени и спектакуларни хемиски експерименти во slo-mo 4K 60fps или Time-lapse начин на работа.

Мораме да додадеме дека сетот е толку одличен што дури и претходните уреди би можеле да имаат добри перформанси во овие околности. Меѓутоа, со оваа реклама, Apple во целост ме доведе до точка кога желно го очекувам моментот кога ќе го имам уредот во свои раце и едвај чекам iPhone Xs да пристигне и во нашата земја.

Ако сте сигурни како и јас дека би сакале да го имате еден од новите iPhone уреди, можете да се претплатите на листата на чекање, за да го добиете својот уред.

 

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.