imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Официјално е! Го пронајдовме најдобриот emoji досега!


За овој шампион можеме да му се заблагодариме на iOS 12, поточно 158-те emoji кои пристигнаа заедно со ажурирањето. Еве го лицето со неуедначени очи и брановидна уста, попознато како ‘Woozy Face’.

Поставивме многу прашања за глупавата природа на emoji: за што служат? Дали се корисни или не? Дали се напорни? Дали се тие причината зошто скенерот за опечатоци на прсти не е вграден во екранот? Па, верувам дека сега можеме да ја завршиме оваа расправа. Емотиконите победија, тоа е се, крајно време е да се откажеме.

Бидејќи пристигна ова emoji: „Лице со неуедначени очи и брановидна уста”. Ако тоа не го оправдува постоењето на емотиконите, тогаш ништо друго нема да го оправда. Voilá:

Од сега ќе можете да го избегнете срамот по незгодните пијани пораки со еден единствен емотикон. Нема да морате да понудите објаснување или да пронаоѓате се полоши и полоши изговори. Заборавете на причините, деталите и расправањето. Се што треба да направите е да го земете вашиот телефон, да го испратите Woozy Face и тоа е тоа.

 

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.