imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Ова се најдобрите фотографии од iPhone фото натпреварот


Откако ќе ги погледнете овие фотографии, никој нема да ја доведе во прашање одлуката на жирито. Еве 10 неверојатни фотографии снимени на iPhone.

Кон крајот на јануари ја објавивме најавата на Apple за најновиот фото-натпревар со iPhone. За влез во натпреварот ви беше потребна било каква фотографија која сте ја направиле со iPhonr и сте ја уредиле со помош на компатибилните програми.

Ги собраа сите дела на социјалните мрежи, а одлуката ја донесе жири кое се состоеше од вработени во Apple и професионални фотографи. Најпрвин, наградата за победа на натпреварувањето беше слава и објавување на паноата на Apple, рекламите и Newsroom на компанијата. Тоа покрена помал скандал, така што Apple мораше да додаде малку пари на листата на награди.

Конечно најдобрите фотографии пристигнаа во Newsroom:

Alex Jiang (US), iPhone XS Max

Blake Marvin (US), iPhone XS Max

Darren Soh (Singapore), iPhone XS Max

Nikita Yarosh (Belarus), iPhone 7

Dina Alfasi (Israel), iPhone X

Elizabeth Scarrott (US), iPhone 8 Plus

Andrew Griswold (US), iPhone XS

Bernard Antolin (US), iPhone XS Max

LieAdi Darmawan (US), iPhone XS

Robert Glaser (Germany), iPhone 7

Која е вашата омилена?

 

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.