imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Погледнете ги сите видеа од Keynote презентацијата


На средина од неделата, Apple претстави три нови iPhone уреди и еден модел на Apple Watch во рамките на вообичаениот септемвриски Keynote. Како што можевме да очекуваме, повторно ни понудија прекрасни видеа при претставувањето.

Навистина го сакаме стилот на Apple кога се работи за видеата. Баш како и пред две години, и годинашниот Keynote почна со прилично смешен материјал. Можевме да го забележиме приличниот итриот твит на Tim Cook на Twitter, кој најпрвин ги наведе новинарите да поверуваат дека внатрешни информации се објавени на погрешна платформа.

Меѓутоа, се имаше смисла по објавеното видео…

Воведот на Tim Cook беше навистина ефикасен. Apple ја намали вообичаената најава и веднаш се фрли на главното, најавувајќи ја новата генерација на Apple Watch, за кој можете да погледнете три видеа:

Да, фотографијата која ја откри 9to5Mac една недела пред Keynote навистина беше точна. По претставувањето на Apple Watch следуваше прилично долг дел, остатокот од времето Apple практично зборуваше само за iPhone уредите. Имаа многу што да кажат, бидејќи пристигнаа три нови модели:

За оние кои го пропуштија Keynote, Apple создаде кратко видео за иновациите долго 108 секунди:

 

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.