imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Оваа објава не е ажурирани повеќе од година дена. Имајте во предвид дека објавата може е веќе застарена.

Последни вести за надградбите на iPad, Mac и Apple Watch


Ming Chi-Kuo повторно не снабди со тон нови информации. Да видиме кои надградби ги очекува аналитичарот на TF International Securities во наредниот период.

Знаеме дека нема смисла од гласини, но не и кога некоја аналитичка компанија го прави тоа за своите инвеститори. И за нас, се разбира, кои навистина сакаме длабоко да се нурнеме во оваа тема. Сепак, некако, оваа година, гласините за новите iPhone уреди не прават навистина нестрпливи, иако во случај на целосно надградените Apple Watch или Mac mini, ситуацијата е сосема поинаква.

За среќа, овој пат Kuo сподели нови детали и спецификации за претстојните ажурирања на производите. Ајде да ги погледнеме. Се разбира, iPhone уредите не се изоставени од листата.

  • Kuo се уште предвидува пристигнување на три нови модели на iPhone, во големини од 5.8”, 6.1” и 6.5”, меѓу кои 6,1-инчниот модел веројатно ќе биде поевтин од другите два уреда
  • Надградени iPad Pro модели со Face ID во верзии од 11 и 12,9 инчи
  • Надградби на MacBook, MacBook Pro и Mac mini
  • Надградба на iMac со значително подобрени екрани
  • Нов, поевтин лаптоп за кој Kuo сега верува дека можеби нема да биде наречен MacBook Air
  • Нови Apple Watch модели со 1.57” и 1.78” екрани

Веќе пишувавме за новите iPhone модели и веруваме дека пристигнувањето на безрабен iPad со Face ID станува се повеќе и повеќе можно. Во споредба со нив, Mac линијата се чини дека е сива зона, бидејќи со години не сме слушнале за заборавениот Mac mini, и не е толку јасно што Apple мисли за MacBook Air, кој беше усно отфрлен од компанијата кога беа претставени новите MacBook Pro модели. Сепак, се уште му оди добро, иако му е потребно темелно ажурирање.

Ова исто така се однесува и на Apple Watch, кој не доживеа промени во дизајнот од неговото претставување во 2015 година. Пристигнуваме во ера на уреди без рамки, па лесно може да биде следниот производ кој ќе добие темелен третман за убавина. Apple ќе може да ги зголеми екраните од сегашните 1,32 и 1,5 инчи, само ако ги прошири рабовите на екранот и ќе му даде сосема нов изглед на часовникот.

Сепак, Kuo може понекогаш и да погреши, се разбира, па затоа треба да бидеме внимателни со овие информации. Но, ако навистина наесен можеме да штиклираме се од горенаведената листа, не би можеле да му се лутиме на Apple во врска со надградбите на производите.

Извор: 9to5Mac

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.