imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Преземете ги ексклузивните позадини за 2018 MacBook Pro


Новите позадини се секогаш возбудливи! За среќа, Apple има навика да дава ексклузивни позадини за новите производи. Истото го направија и во случајот на новите MacBook Pro уреди – но се чини дека врвот на ексклузивноста траеше се досега.

Од некоја чудна причина, кога Apple создава нови, ексклузивни позадини за новите производи, не ги прави достапни за другите модел. Разбирам дека на тој начин можат да ја нагласат ексклузивноста, но секогаш ќе се појави некој што ќе ги хакира и ќе ги направи достапни за сите на Интернет – поради тоа би било поедноставно кога Apple би ги направил достапни за сите, а не само за корисниците на одредениот производ.

Како и да е, работата е во тоа дека се објавени новите позадини претставени со MacBook Pro 2018. Па, овојпат, Apple успеа да избере навистина збунувачки концепт, кој мене лично не ми се допаѓа, но веќе знаете дека за вкусовите не се расправа…

До позадините во висока резолуција можете да дојдете во овој Dropbox фолдер, но подолу можете да ги пронајдете нивните WordPress верзии за да можете да видите за што се работи.

Покрај тоа, iDownloadBlog ги сподели верзиите за мобилни уреди, иако во прилично ниска резолуција, но барем со големината совршено му одговараат на екранот. Посетете ја веб-страницата во случај да ги посакувате!

 

 

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.