imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Пристигнаа првите тест видеа на iPhone XR


Среќните новинари и инфлуенсери во странство веќе имаа прилика да го тестираат новиот iPhone XR. Пристигнува колекција на видеа.

За оние кои можеби заборавија, Keynote презентацијата што се одржа во септември не беше само за iPhone XS и iPhone XS Max. Apple исто така го претстави својот трет, поевтин уред, iPhone XR. Шампион во однос на цената и квалитетот и многу аналитичари предвидоа дека ќе ги надмине сите рекорди во продажба. Ќе видиме…

Сега кога се објавени првите тестови, имаме нешто цврсто и не мораме да шпекулираме. Еве ги првите впечатоци на технолошкиот свет:

Извор: MacRumors

 

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.