imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Сите нови функции на iPhone Xs и iPhone Xs Max во една минута


Apple на своите YouTube канали почна да ги објавува вообичаените видеа за новите iPhone уреди. Ако сакате повеќе да знаете за новата генерација на iPhone X, приликата за брзо учење е тука.

По минатонеделниот Keynote, во текот на викендот беа објавени многу видеа. Покрај тоа, Apple објави кратко видео со траење од 108 секунди кое ги прикажува сите нови функции.

Емитувањето на овие видеа само што започна, па еве го резимето кое во основа се занимава само со разликите помеѓу iPhone X, iPhone Xs и iPhone Xs Max, со само неколку дополнителни информации.

Еве ја листата:

 • Најголем екран што iPhone некогаш го имал
 • Исклучително издржливо стакло
 • Уште поголема отпорност на прав и вода
 • Златма боја
 • Понапреден Face ID
 • Попаметна двојна камера
 • Висок квалитет на репродукција на видеата
 • Најпаметен и најмоќен чип кој досега го имале iPhone уредите
 • Побрзо бежично полнење
 • LTE на Gbit брзина
 • Поширок стерео звук

Иако ова не е најимпресивна листа на функции, за S-серијата ова ажурирање е прилично пристојно. Едвај чекаме да ги тестираме уредите во нашите раце за да ви ги пренесеме нашите први впечатоци.

Извор: MacRumors

 

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.