imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Убаво развиен концепт на iOS 13


На почетокот на јуни, односно за само неколку месеци, Apple ќе ги открие своите нови идеи за iOS. До тогаш, тука е детален и замислив концепт…

На моментната фотографија можеме да му заблагодариме на дизајнерот Leo Vallet. Тој не штедеше и сонуваше многу од функциите во концептот, кои многу корисници желно ги очекуваат. Секако, исто така, вклучи и функции кои не се толку пожелни, но би го имале своето место во iOS.

Очигледно, Dark Mode е класичен елемент, но тука е и елегантниот лизгач на јачина на гласот, Bluetooth поддршката за маус за iPad, автоматски активираната функција Find my iPhone и многу други кул функции. Сето тоа би било достапно за сопствениците на iPhone 6 и поновите уреди.

Концептот навистина ни се допаѓа, и всушност е еден од најубавите концепти на iOS 12, кој некогаш се го виделе. Во случај и вам да ви се допадна, следете го креаторот на Behance.

Која функција би сакале да ја видите во iOS 13?

 

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.