imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

ВОНРЕДНА ВЕСТ: Apple ги испрати поканите за октомврискиот Keynote


Apple пред неколку минути ги испрати поканите за својата октомвриска Keynote презентација. Го имаме времето и датумот.

Претпоставките беа точни, компанијата ќе собере новинари четврти пат оваа година за да одржи презентација. Покрај новите iPhone уреди и 4. генерација на Apple Watch, Apple има уште изненадувања за празничната сезона.

Настанот ќе се одржи на 30. октомври во Њујорк, со почеток во 10 часот EST (16 часот по средноевропско време). Местото е сосема невообичаено, исто како и различните дизајни за поканите, кои ги предвидуваат претстојните уреди.

Mac! Mac! Mac!

Неодамна ги собравме датумите на последните надградби на Mac и исто така ги искажавме нашите очекувања. Она што го очекуваме со нетрпение е MacBook Air, iMac и Mac mini ажурирањето. И неколку детали за ветениот 2019 iMac Pro.

Трета генерација iPad Pro!

Само што ги објавивме нашите очекувања пред неколку часа, заедно со прекрасните рендери на Viktor Kádár aka. K1l1m6n, кои беа засновани на најновите протечени информации.

Фрлајќи го погледот на поканите, се сомневаме дека Apple целото внимание ќе го посвети на креативноста.

Следете го iMagazin за повеќе информации за Keynote презентацијата и објавените производи!

 

Apple Inc. (AAPL)

Дали го прочита ова?

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.

Воодушевен што сум повторно во Франција за да се сретнам со талентираниот тим во Марсеј.